FCSB – Sepsi 2-1. Gnohere și Tănase întorc rezultatul în repriza a doua, după ce vicecampioana a fost condusă! Man și Coman au ratat ocazii uriașe

FCSB - Sepsi 2-1. Gnohere și Tănase întorc rezultatul în repriza a doua, după ce vicecampioana a fost condusă! Man și Coman au ratat ocazii uriașe

FCSB – Sepsi 2-1 (Gnohere 56 pen, Tănase 60 / Karanovic 27)

• FCSB: Bălgrădean – Crețu, Planic, Cristea, Panțîru – Fl. Tănase, Ov. Popescu, Oaidă – Ad. Popa, Gnohere, Fl. Coman
    Rezerve: Vlad – Manea, Nedelcu, Moruțan, Soiledis, Hora, D. Man
  • Sepsi: Niczuly – Kilyen, Barisic, Bouhenna, Konongo – Gal-Andrezly, Velev, Vașvari, M. Ștefănescu – Fulop – Karanovic
    Rezerve: Fejer – Fl. Ștefan, Carnat, Safranko, Salli, R. Deaconu, Tincu

Arbitru: Horațiu Feșnic / Cerei Alexandru, Avram Valentin

Minutul 90+3: Final de meci! Man a lovit bara la ultima fază!

Minutul 88: Ocazie FCSB! Man îl lasă singur cu Niczuly pe Coman, „Mbappe de România” încearcă un lob, dar portarul lui Sepsi intervine decisiv.

Minutul 85: Ocazie FCSB! Moruțan, servit excelent de Dennsi Man, trage mai întâi în Hora, apoi, la a doua încercare, trage puțin pe lângă poarta lui Niczuly.

Minutul 60: GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL FCSB! Florin Tănase înscrie cu un șut puternic, din prima, din careu, după o ce Florinel Coman i-a pasat foarte bine, la capătul unui dribling elegant pe lângă un adversar.

Minutul 56: GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL FCSB! Gnohere transformă penalty-ul și o readuce pe FCSB în joc.

Minutul 55: Penalty pentru FCSB! Horațiu Feșnic dictează lovitură de la 11 metri după ce Florin Tănase a fost faultat în careu.

Minutul 46: A început repriza a doua!

Minutul 45+1: Pauză pe Arena Națională!

Minutul 27: GOOOOOOOOOOOOOOOLLLL SEPSI! Goran Karanovic deschide scorul pe Arena Națională! La o fază fixă, apărarea FCSB a respins aiurea mingea, care a fost din nou săltată peste toți jucătorii din careu, iar Karanovic l-a lobat pe Bălgrădean. Cristea a alunecat pe linia porții în momentul când încerca să respingă, iar Sepsi conduce cu 1-0.

Jucatorii formatiei Sepsi OSK Sfantu Gheorghe reactioneaza dupa inscrierea unui gol in timpul meciului de fotbal contra echipei FCSB, din etapa a XV-a a Ligii 1, disputat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica, 3 noiembrie 2019. ALEXANDRU DOBRE/MEDIAFAX FOTO

Minutul 15: Ocazie Sepsi! După un șut reprins aiurea de apărarea FCSB, mingea sare la Karanovic, care reia pes poartă, din patru metri!

Minutul 11: Ocazie FCSB! Panțîru și Florinel Coman reușesc o acțiune în doi perpendicular pe poarta lui Sepsi, „Mbappe de România” driblează excelent un fundaș, scapă singur cu Niczuly, trage plasat, dar mingea trece puțin pe lângă poartă.

Florinel Coman, de la FCSB, reactioneaza in timpul meciului de fotbal contra echipei Sepsi OSK Sfantu Gheorghe, din etapa a XV-a a Ligii 1, disputat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica, 3 noiembrie 2019. ALEXANDRU DOBRE/MEDIAFAX FOTO

Minutul 1: A început meciul!

19:16 Avem echipa de start a FCSB! „Perlele” Man și Manea sunt pe bancă, Adi Popa e din nou titular! Coman, cel mai in formă fotbalist al FCSB, nu lipsește din primul „11” ales de Bogdan Vintilă.

Antrenorul FCSB Bogdan Vintilă e sigur că echipa sa va obține victoria în fața echipei care din 14 etape a obținut zece remize, șase fiind în deplasare: „Nu va fi uşor, dar am încredere că jucătoriise vor ridica la nivelul dorit de mine şi se vor impune. Sepsi este o echipă echilibrată, care nu riscă şi cam atât. Nu mi-e teamă de o remiză cu Sepsi, eu vreau să merg să câştig, am încredere în jucătorii mei”.